Blog

Dokumentacja fotogrametryczna reliktów twierdzy z XVIII wieku

28/09/12 08:40 |  Kategorie:

Wraz z Wiesławem Małkowskim przygotowaliśmy dokumentację fotogrametryczną stanowiska archeologicznego Szydłów znajdującego się w gminie Cybinka. Obszar naszych prac obejmował obszar ponad 40 hektarów. Zdjecia wykonałem przy pomocy oktokoptera. Powstało ponad 80 zdjęć, które wraz z pomiarami GPS RTK Wiesława zostały przetworzone w oprogramowaniu fotogrametrycznym. Powstała ortofotomapa, panorama 360 stopni okolic oraz numeryczny model powierzchni terenu. Prawodopodobnie twierdza nie została nigdy ukończona. Jej inspiratorem był Agust III Mocny. Zachowały się plany tego załorzenia z 1700, 1720 oraz 1813 roku. To największy obszar jaki udało mi się do tej pory zadokumentować fotogrametrycznie. Dokumentacja powstała na zlecenie Narodowego Instytutu Dziedzictwa http://zabytek.pl

Film z oktokoptera o Warmii i Mazurach

27/08/12 16:16 |  Kategorie:

Moje zdjęcia, montował Adam Zych.

Znowu Warszawa z lotu ptaka. Film wykonany dla Lotu !

02/07/12 20:00 |  Kategorie:

Znowu moje zdjęcia z oktokoptera posłużyły do złożenia filmu o Warszawie. Montował Adam Zych.

Warszawa czeka !

01/06/12 08:35 |  Kategorie:

Kolejny film złożony z moich ujęć przez Adama Zycha. Na filmie widoczne są najnowsze zdjęcia z maja 2012 roku.

Warszawa z lotu ptaka - wersja MyWorks :)

29/05/12 07:08 |  Kategorie:

Adam Zych skrzystał z moich ujęć i zrobił krótki filmik prezentujący możliwości oktokoptera.

Otwarcie mostu im. Marii Skłodowskiej-Curie

30/03/12 09:01 |  Kategorie:

Film z moich ujęć montował Adam Zych studio MyWorks.pl

Warszawa gotowa na Euro 2012 !

27/03/12 16:42 |  Kategorie:

Film z powietrza przedstawiający Warszawę na 2 miesiące przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej - Euro 2012. Ujęcia były kręcone za pomocą aparatu Canon 5d mk2 podwieszonego pod oktokopterem. Przedstawiają Stare Miasto i centrum Warszawy, miejsca związane z historią i nauką, a także nowo otwarty Stadion Narodowy oraz most północny im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Wystawa zdjęć: " Ptolemais zagionione miasto w Libii"

10/03/12 13:07 | 

Wystawa zdjęć Ptolemais

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy moich zdjęć: „Ptolemais zaginione miasto w Libii". Odbędzie się on 15 marca o godzinie 14:00 w budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wystawę będzie można oglądać do 15 kwietnia. Promuje ona nowo wydany album fotograficzny o tym samym tytule. Zdjęcia i publikacja są owocem 6 wyjazdów do Libii w latach 2006 – 2010. Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia ze starożytnego miasta jak i nie mniej ciekawych okolic. Na fotografiach oprócz pozostałości grecko-rzymskiej kultury oraz archeologów i konserwatorów znaleźli się również mieszkańcy dzisiejszej Tolmeity, wsi po części znajdującej się na ruinach Ptolemais. Oprócz zdjęć z ziemi prezentowane będą także fotografie z powietrza wykonane przy pomocy zdalnie sterowanego podwieszonego pod latawcem aparatu. Wykopaliska w Ptolemais zapoczątkowane zostały przez profesora Tomasza Mikockiego 11 lat temu. Od początku miejsce to urzekło badaczy zarówno wartością naukową jak i wyjątkowym, romantycznym klimatem antycznych ruin. Podczas otwarcia będzie można kupić nowo wydaną publikację albumową w promocyjnej cenie. Na wernisażu serwowane będą arabskie potrawy i nawiązujące do kultury antycznej napoje.

Mój nowy Oktokopter :)

09/03/12 19:09 |  Kategorie:

Mój nowy sprzęt latający posłużył do wykoanania filmu podczas otwarcia Stadionu Narodowego.

Ptolemais zaginione miasto w Libii - autorski album fotograficzny !

04/12/11 20:20 |  Kategorie:

Okładka

Już jest dostępny w sprzedaży album fotograficzny: "Ptolemais zaginione miasto w Libii". Publikacja jest świadectwem 10-letnich polskich wykopalisk w antycznym mieście, położonym w odległej Cyrenajce. Na stu stronach w twardej oprawie pokazane są pozostałości budowli dużego śródziemnomorskiego miasta, które chociaż założone w okresie hellenistycznym przez Ptolemeuszy złoty okres jako stolica prowincji przeżywało u schyłku starożytności. Wiele zdjęć antycznych ulic, placów, domów, czy też chrześcijańskich bazylik jest wyjątkowych, ponieważ zostały wykonane z lotu ptaka, dzięki wykorzystaniu latawca. W kadrze zatrzymane zostały poza tym sceny z prac archeologicznych i konserwatorskich z udziałem studentów i badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ale i libijskich współpracowników. Dla dzisiejszych mieszkańców Ptolemais antyczne ruiny stały się częścią ich życia ukazanego także na fotografiach. Autorem zdjęć jest Miron Bogacki, natomiast tekst wprowadzający w historię miasta i polskich badań napisał Jerzy Żelazowski. Album został przygotowany w wersji dwujęzycznej: polskiej i angielskiej. Wydawcą albumu jest Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym sponsorem publikacji jest Budimex.

Strony przykładowe

Tytuł: Ptolemais zaginione miasto w Libii. Ptolemais a lost city in Libya.
Autor zdjęć: Miron Bogacki
Autor tekstów: Jerzy Żelazowski
Wydawca: Instytut Archeologii UW
Liczba stron:100
Twarda oprawa
Format: 31x21 cm
Liczba zdjęć: 88
Języki: Polski, Angielski
Cena detaliczna: 79zł z vat
ISBN: 978-83-61376-76-7

Patroni medialni

Główny sponsor: